Четвер, 21.11.2024, 22:52
Вітаю Вас Гість | RSS

Половинкинський ліцей Старобільської міської ради

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Цікава інформація

ПОРАДИ УЧНЯМ

 

  1. Щоранку повноцінно снідайте, їжте більше свіжих фруктів. З’їдайте половину банана, що містить багато калію, апельсин, багатий вітаміном, яблуко, грушу.
  2. З’їдайте повноцінний обід, у якому обов’язково буде овочевий салат.
  3. Частіше вживайте рибу, горіхи й рослинні масла. Риба й рослинні масла життєво важливі для харчування мільярдів  гліальних клітин мозку. Горіхи й рослинні масла  є основним джерелом лінолевої кислоти, необхідної для відновлення мієлінової ізоляції навколо шляхів, якими передаються повідомлення з мозку.
  4. Регулярно займайтеся фізичними вправами, щоб наповнити кров киснем.
  5. Очищайте свій організм від токсинів. Один із простих та ефективних методів – пити більше чистої води. Кава, чай і газовані напої зневоднюють організм, а чиста вода активізує його.

 

ЯК ДОПОМОГТИ МОЗКУ

 

Для поліпшення мозкової діяльності й пам’яті:

  • Вживайте в їжу пісне червоне м'ясо, гречану крупу, вівсянку, яблука – це поповнює організм залізом.
  • Пийте 2-3 рази на тиждень солодку каву. Кофеїн підсилює зосередженість і підвищує увагу, глюкоза,  що міститься в цукрі, поліпшує роботу мозку та знімає втому. Тому чашка солодкої кави допомагає  підбадьоритися й зібратися. Однак зловживати кавою не можна.
  • Грайте в ігри, що вимагають розумового напруження. Інтелектуальні ігри надовго зберігають жвавість розуму. Ви швидко викреслюєте числа, а це – відмінне тренування для очей і тест на швидкість реакції. Ще один помітний плюс – помірний вплив адреналіну.
  • Зрідка вживайте адаптогени. Наприклад, золотий корінь прискорює психічні процеси й поліпшує пам'ять.
  • Введіть до свого раціону сою. Медичні випробування показали, що люди, які сидять на дієті, багатій соєвими продуктами,  мають відмінну пам'ять.  Спробуйте ввести до свого меню соєве м'ясо, соєвий сир і соєве молоко (2-3 рази на тиждень).
  • Не забувайте про вітаміни. Вони необхідні для успішної роботи мозку й обміну речовин. Вітамін В, наприклад, потрібний для створення нейромедіатора ацетилхоліну.  Головні джерела вітаміну В – житній хліб ( бородинський),  паростки пшениці, яловича печінка, молоко, йогурт, банани.
  • Не тримайте мозок у голодному пайку, не захоплюйтеся схудненням. Занадто сувора низькокалорійна дієта може призвести до втрати не тільки ваги, але й пам’яті. Учені виявили, що інформація в цьому випадку обробляється повільніше, а час реакції – знижується.

 

ЯК ДОПОМОГТИ МОЗКУ

 

Корисні речовини  для роботи мозку

Негативно впливають на роботу мозку

Риба, горіхи, насіння.

Рослинні масла (соєве, маслинове, соняшникове, рапсове) містять  ненасичені жирні кислоти.

Крупи, коричневий рис, бобові багаті вуглеводами, які заряджають енергію і «підживлюють» пам'ять цілий день.

Авакадо, нежирне куряче м'ясо, морепродукти, вівсяна й гречана крупа, яблука – джерела цинку, магнію й заліза.

Жирне м'ясо, маргарин, чіпси, тістечка із солодким кремом – джерела «шкідливого» холестерину.

Солодощі, хлібобулочні вироби з високосортного борошна містять швидкі вуглеводи, під час переварювання яких губляться запаси вітамінів групи В.

Овочі й фрукти, вирощені на нітратах, а також зібрані поблизу автодоріг – в них міститься шкідливий свинець.

 

 

Найбільший океан на Землі — Тихий — 179,7 мільйона квадратних кілометрів.

Найбільше море нашої планети — Коралове, що розташоване на північний схід від Австралії. Його поверхня майже така, як пів-Європи,— 4,8 мільйона квадратних кілометрів.

Найбільше озеро в світі — Каспійське море — 371,8 тисячі квадратних кілометрів.

Найжаркіші місця на Землі:

Каліфорнія, Сахара, Аравія, Іран, Середня Азія. У долині Смерті (США, Каліфорнія) 10 липня 1913 року температура була плюс 56,7 градуса, а в Тріполі (Північна Африка) 13 вересня 1922 року було плюс 58 градусів.

Найхолодніші місця на Землі:

Гренландія, північний схід Азії та Антарктида. Середня температура січня у Верхоянську (Східний Сибір) — 55,5 градуса морозу. 1892 року тут був мороз 69,8 градуса. 1958 року в Антарктиді було — 88,3 градуса.

Найсильніша на Землі істота

Ні, це не лев, і не тигр, і не слон, а жук-гнойовик скарабей. Ця комаха підіймає й переносить на своїй спині вантаж, який у 850 разів перевищує масу її тіла.

Хто живе найдовше?

Дощовий черв'як живе до 10 років, заєць також — до 10, жаба — до 5, річковий рак — до 20 років.

Мавпи, кити, тигри, ведмеді — до 40—45 років.

А папуга може прожити до 140 років. Черепахи та крокодили можуть прожити 300 років.

Серед свійських тварин рекордсмен — осел. Він доживає до 50 років. Коні й верблюди живуть до 30 років, корова — до 25, свиня — до 20 років. А собаки та кішки — 15—20 років.

Найкоротша тривалість життя

У дорослу комаху тля розвивається з яйця за 6 днів і живе ще 4—5 днів. Ще менше живуть поденки. Більшість із них, вибравшись із води, через день помирають.

Найзубатіша істота на світі — це слимак, він має 14 175 зубів.

Найвища у світі трава — бамбук, велетенська деревовидна рослина з могутнім багаторічним стеблом-соломиною. Буває, що висота його досягає понад ЗО м, а товщина стебла — 30 см у діаметрі. Найрекорднішим виявилося стебло бамбука, зрубаного в Індії 1904 року. Воно було завдовжки 37 метрів! За добу бамбук може вирости на 50—60 см.

Найтовстіше дерево в світі — баобаб. При порівняно невеликій висоті (10—12, рідше 20—25 м) стовбур баобаба буває в діаметрі 4— 10 метрів. А найбільший екземпляр мав у обхваті аж 54,5 метра!

Найбільшим у світі є листя бразільської пальми. 12 метрів досягає його ширина і 22 довжина.

Найшвидше за будь-яку рослину виростає бамбук. Його паростки можуть витягатися на два метри за добу.

Найбільша риба на Землі — гігантська акула. Вона водиться в північних районах Атлантики, має до 30метрів у довжину і важить до 30 тонн.

Найшвидше за усіх мешканців підводного царства може плисти риба-меч. Вона долає близько 100 кілометрів за годину.

  Найбільші метелики водяться на східному узбережжі острова Мадагаскару (Африка). їхній розмір дорівнює чималому птахові.

   Найменші кущі ростуть в тундрі Гренландії, їхня висота не перевищує 5 сантиметрів. Це — карликова верба.

    Найглибше коріння у акації, що росте в Південно-Західній Африці Воно сягає 88 метрів.

Найдовше слово лінгвісти відшукали в одному з творів давньогрецького письменника Арістофана. В ньому 184 літери.

Одна з найяскравіших зірок розташована в сузір’ї Золотої Риби. Вона в мільйон разів яскравіша за Сонце, але знаходиться далеко від нас, її майже не видно неозброєним оком.

Найсамотніше дерево на світі — пальма, що росте в оазисі Торер в Сахарі. Найближче до неї дерево знаходиться на відстані 1000 кілометрів.

Найпершими в Україні розквітають у природних умовах проліски з сімейства амаралісових. Вісниками весни називають ці дивовижні квіти. Вони квітнуть навіть при нульовій температурі! Виявляється, що в цей час температура всередині квітки - близько восьми градусів тепла! Вона влаштована так, що її чашечка, немов маленьке дзеркальце, вбирає сонячне проміння. Не страшні проліску нічні приморозки: він здатен витримати й десятиградусний морозець!

Найкрупнішим пернатим птахом у Європі й Україні вважається лебідь-шипун. Довжиною тіла він сягає 180 см, а важить такий птах від 8 до 13 кілограмів. Деякі особини бувають і по вісімнадцять кілограмів. У Польщі, пригадують, жив колись лебідь-самець вагою 22,5 кг. Він був такий важкий, що навіть не міг злетіти!

Найбільшою змією фауни України є полоз жовтобрюхий, довжина якого сягає 2 м. Це також найпотаємніша і найагресивніша змія, хоч і зовсім не отруйна. Захищаючись, вона сичить і кидається передньою частиною тіла на віддаль до 1 м, при цьому встромляє свої гострі й численні зуби в руку або обличчя переслідувача. Зустрічається рідко і лише у степовій зоні України, населяючи берегові кручі. Не раз спостерігали полозів, які полювали на птахів у кронах дерев, хоч їхня основна здобич — гризуни.

Найбільша боброва«хатка»в Україні була виявлена в осушеній заплаві річки Здвиж (правій притоці річки Тетерів). Покинута бобрами кілька років тому, вона була довжиною чотирнадцять, шириною — дванадцять, а висотою — два з половиною метра. Всього будівельного матеріалу, що його зібрали на будівництво своєї «хатки» бобри, було не менше 40-50 тонн, тоді як звичайні розміри бобрових загат приблизно вдвічі менші.

Найбільшим звіром фауни України є зубр, жива маса якого може перевищувати 1 тонну. Висота в холці самця досягає 2-3 м, а тривалість життя, як достовірно встановлено, до 27 років.

Найбільшим морським ссавцем, який мешкає біля берегів України, є дельфін — чорноморська афаліна. Завдовжки він буває більше 3 м. Середня маса — 119 кг, інколи — до 150 кг. Живуть афаліни невеликими групами і ведуть нічний спосіб життя, а живляться переважно рибою.

Найменше дерево в Україні — верба туполиста. В Карпатах на горі Близниця подибуються карликові кущики такої вербички висотою всього 12—15 сантиметрів.

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930