Вівторок, 14.05.2024, 23:46

ШМО філологічних дисциплін

План роботи методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін на 2021-2022 навчальний рік

Методичні рекомендації 2019-2020 навчальний рік

План роботи на 2018-2019 навчальний рік

План роботи методичного об'єднання вчителів філологічних дисциплін на 2016-2017 навчальний рік

Виховний захід до

Дня української писемності

( лінгвістична гра)

(Підготувала вчитель української мови та літератури Геєнко Т.М.)

Мета: формувати розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава; розширювати знання про красу й багатство української мови; збудити прагнення учнів продемонструвати свої знання та вміння з української мови, спонукати їх до творчої праці; розвивати навички роботи в групах, пам᾿ять, увагу, швидкість мислення; виховувати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, глибоку повагу до рідної мови.

Обладнання: зразок літер глаголиці, абетка; картинки із зображенням Нестора Літописця, Кирила та Мефодія, Івана Федорова, портрети відомих українських письменників; роздатковий матеріал для завдань в групах; аудіо записи українських пісень.

Гіперпосилання на розробку даного заходу https://yadi.sk/d/94vNoC1S39Esiq

Тема. Сценарій позакласного заходу, присвячений Дню української писемності «ГРА ПАТРІОТІВ».

(Для учнів 5 класу).

(Підготувала вчитель української мови та літератури Друзь Л.О.)

Мета. Залучити учнів до джерел і витоків народної мудрості; розвивати логічне мислення, пізнавальні та пошукові інтереси вихованців; сприяти формуванню духовно багатої мовної особистості; виховувати любов до рідного слова та почуття гордості за свій народ.

Обладнання. Проектор, комп’ютер, акустична система, слайди з мальовничими місцями України, фотоілюстрації із зображенням Кирила та Мефодія, прапорці, вишиті рушники, картки із завданнями, сигнальні картки.

Гіперпосилання на розробку даного заходу https://yadi.sk/d/WhZxCrZO39EsBY

Як у нас на Україні   (АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ)

(Підготувала вчитель української мови та літератури Друзь Л.О.)

МЕТА: Дати дітям уявлення, як проходили вечорниці, розвивати  пізнавальний   інтерес учнів  до історії свого народу, виховувати повагу до українських традицій, любов до своєї країни

ОБЛАДНАННЯ. В залі розміщено макет сільської хати, тин із глечиками, соняшники, вареники в макітрах, накриті ряднами лави, вишиті рушники та серветки, керамічний посуд – усе, що відтворює місцевий колорит; кольорове фото Андріївської церкви в Києві; калита – великий круглий корж з діркою посередині, змащений медом, посипаний маком, прикрашений ягідками калини; макітра з варениками; ваза з гілочками вишні. Звучать народні пісні в запису. І дорослі і діти одягнені в український одяг.

Гіперпосилання на розробку даного заходу https://yadi.sk/d/94vNoC1S39Esiq

Урок-засідання дискусійного клубу

“Who is Shakespeare?”

9-11 клас

(Підготувала вчитель англійської мови Мішкова Н.В.)

Мета:

1 Навчальна: тренувати у діалогічному, підготовленому та спонтанному монологічному мовленні щодо теми уроку,  продовжувати навчання читання з вилученням основної інформації.

2.Виховні: виховувати інтерес до культури Великобританії, виховувати повагу до думки співрозмовника; толерантність.

3.Розвиваючі: розвивати навички усного спілкування англійською мовою, навички аналізу вилученої з мовленнєвих посилок інформації та включення її до власної картини світу.

Гіперпосилання на розробку даного заходу https://yadi.sk/d/9WXG-w1I39EyL9

Тема:  Christmas  4 клас

(Підготувала вчитель англійської мови Мішкова Н.В.)

Мета уроку:

• ввести та активізувати нові лексичні одиниці з теми Різдво;
  • розвивати навички діалогічного мовлення, логічного будування висловлювання на англійській мові;
  • розвивати навички читання;
  • розвивати міжпредметний зв’язок;
  • виховувати почуття прекрасного, повагу до культури та традицій інших народів;
  • розвивати вміння соціального спілкування;
  • розвиватипам'ять, увагу, мислення та мовленняучнів;
  • розвивати творчу фантазію, пізнавальний інтерес, ініціативу в здійсненні мовленевої діяльності;
  • виховувати інтерес до вивченнятрадиційіншихнародів;
  • виховувати бажання вивчати англійську мову.

Обладнання: підручник,демонстраційнийматеріал з теми Різдво:(flash cards);Презентація ( Microsoft PowerPoint),картки для груповоїроботи (НО1) та для парноїроботи (НО2), різдвянілистівки, зразок листа до Санта Клауса, конверт з листом від Санта Клауса, ялинка із завданнями-дзвіночками,actionsong, відеоматеріали.

Тип уроку: Комбінований

Гіперпосилання на розробку даного заходу https://yadi.sk/d/kWww_Td_39F24j

Конкурс знавців рідної мови "Лицарі граматики"

(Підготувала вчитель української мови та літератури Геєнко Т.М.)

Конкурс знавців рідної мови "Лицарі граматики" пройшов серед учнів 6 класу.Цікаві когнкурси, ребуси, віршовані загадки сподобалось відгадувати всім школярам, адже це й цікаво, і не складно. А ось у завданні "Редактор", "Бліц" треба було показати теоретичні знання з ураїнської мови, а тому справились команди по різному. Найкращою виявилась команда "Літера" - командир Носаль Маргарита, а друге місце посіла команда "Словничок" - командир Гринь Олексій. У конкурсі капітанів Маргарита та Олексій принесли своїм командам по чотири бали.Закінчився конкурс гаслом: "Рідну мову буду знати, берегти і поважати!"

«Літературними стежками»

(квест - гра для учнів 8 -10 класів)

(Підготувала вчитель української мови та літератури Геєнко Т.М.)

Мета:організувати активне дозвілля дітей,викликати інтерес до скарбниці української літератури, розвивати пізнавальні інтереси, логічне мислення, кмітливість; сприяти виявленню організаторських та творчих здібностей; спонукати до читання художньої літератури.

Реквізит: маршрутні листи, ручки, відомості для підрахунку балів, конверти із завданнями для ключових пунктів.

Гіперпосилання на розробку даного заходу https://yadi.sk/d/y2RgBKxU3G5pSu

«  Травень 2024  »